VIDEO: Muži a vysoké podpatky? I jim dodávají sebevědomí


VIDEO: Muži a vysoké podpatky? I jim dodávají sebevědomí

Zdroj: menzone.cz

Vysoké podpatky jsou sexy, ženy v nich vypadají sebevědoměji, mají krásnější nohy... Co když se je ale rozhodne nosit muž? Pokud si to urostlý, třeba i fousatý muž poštráduje po českých ulicích v nablýskaných lodičkách s vysokým kramflekem, otočí se za ním každý. A kvůli obdivu to nebude. Přitom už vůbec nebude se svojí zálibou na světě jediný.

Přestože vysoké podpatky dnes najdete pouze v obchodech s dámskou obuví, kdysi dávno je ženy vůbec nenosily. Pravděpodobně úplně první verze bot na vyšším podpatku nosili perští jezdci proto, aby jim noha lépe držela ve třmenu, a ruce tak mohly být volné třeba při střelbě. Do Evropy se tahle vychytávka dostala na konci šestnáctého století. Postupně se z praktické záležitosti stala spíš věc luxusu a módní podpatky nosili vladaři (včetně drobného francouzského krále Ludvíka XIV., kterému přidávaly pěkných pár centimetrů) i jejich dvořané. Tento pánksý styl si oblíbily i ženy a postupně začaly podpatky nosit výhradně ony.

Nenechme se však mýlit, například i slavní The Beatles nosili boty s vysokými podpatky. Pravda nebyly to lodičky s úzkou jehlou, ale podpatek boty měly. Dnes se rozdíly mezi ženským a mužským světem stírají čím dál více. Hovoří se o několika druzích pohlaví a zřejmě se v tom málokdo úplně dobře vyzná.  A tak například manažer jedné australské banky Ashley Maxwell-Lam si oblíbil lodičky s patnácticentimetrovým podptakem. Nosí je hlavně na jednání s důležitými klienty, na což je předem upozorňuje. Cítí se pak jistě a sebevědomě.

Britskou talentovou soutěž jeden čas ovládli tanečníci v čele Yanisem Marshalem, jejichž taneční projev je doslova postaven na vysokých podpatcích. Sám Yanis na otázku, proč tančí na podpatcích odpovídá: A proč ne?

V našich končinách však muži podpatky veřejně nosí spíš kvůli recesi.

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |