Pánský šatník: Postavte mu pevné základy!


Každý muž by měl mít svůj vlastní osobitý styl. Ale než se k němu dopracuje, je potřeba, aby zmáknul nejprve módní základku. Jak sestavit pánský šatník tak, aby byl variabilní a stál na pevných základech?

Košil není nikdy dostatek

Žádný jiný kus oblečení nepořídíte v tolika variantách jako právě košile. Proto by v pánském šatníku měl být dostatek košil. Košile s krátkým rukávem na léto a košile s dlouhým rukávem na zbytek roku a na formální události.

Na léto byste měli mít v zásobě košile z lehčích a vzdušných materiálů a ve světlejších barvách. Na zimu zase tmavší košile z pevnějších a teplejších látek. Než začnete nakupovat zásobu výrazných barevných košil se vzorem, ujistěte se, že máte dostatek těch základních – bílé, černé, šedé, modré.

Dejte si pozor, z jakého materiálu jsou košile ušity. Bavlna je nejlepší volbou – jak jinak.

Mikiny, svetry a spol.

V šatníku byste měli mít alespoň tři svetry v základních barvách – šedý, hnědý, béžový, černý a třeba tmavě modrý. Tyto barvy se vám budou nejlépe kombinovat a hodí se skoro ke všemu. Vyberte si svetry, které jsou spíš tenčí a budou se dobře vrstvit.

Džíny a kalhoty

Padnoucí pánské džíny unosíte opravdu kamkoliv – proto se nebojte do nich investovat a nechte si v obchodě poradit a třeba se nechat přeměřit. Zvolte tmavě modré a černé.

Kromě nich by se ve vašem šatníku měly zabydlet oblíbené chinos – plátěné kalhoty, které můžete nosit k formálním i neformálním událostem. Skvěle se kombinují a dobře budou vypadat k polobotkám i teniskám.

Bundy a kabáty

V zásobě byste měli mít lehčí kabát na podzim a teplejší kabát na zimu, neformálnější bundu, saka a sportovně-elegantní bundu. Držte se – jak jinak – neutrálních barev jako je béžová, hnědá, černá, tmavě zelená či tmavě modrá.

Nezapomeňte na doplňky

Pásky, hodinky, tašky, … i ty by měly být v podobných tlumenějších barvách jako zbytek šatníku. Jakmile budete mít takto základně vybavený šatník, můžete se teprve začít poohlížet po výraznějších a osobitějších kouscích, které mu dodají šťávu a otisk vašeho vlastního stylu.

zdroj foto: bolf.cz

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Placená inzerce

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |