Nejvlivnější celebrity světa


Magazín Forbes sestavil žebříček nejvlivnějších celebrit světa. Abyste se stali úspěšně vydělávající hvězdou, už vám nestačí jen hrát nebo zpívat. Měli byste navrhovat vlastní kolekce oblečení, parfémů, popřípadě investovat do technologických systémů.

Tento žebříček zahrnuje filmové a televizní herce, sportovce, hvězdy přehlídkových mol, hudebníky, spisovatelé…, a je založen výhradně na peněžních příjmech a slávě. Pod pojmem sláva je definováno, kolikrát se příslušná celebrita objevila v novinách, časopisech, televizi, na internetu, kolik fanoušků má na sociálních sítích. Výše příjmů byly evidovány v období od května 2011 do května 2012 (Forbes sestavuje tento žebříček již od roku 1999).

Přinášíme vám žebříček nejvlivnějších světových celebrit:

1. Jennifer Lopez

Vůbec poprvé se v tomto žebříčku objevila na prvním místě JLo (sesadila z pomyslného trůnu zpěvačku Lady Gaga). Přitom to ještě před pár lety vypadalo, že její hvězdná sláva pomalu uhasíná. Její alba (např.: španělská verze Como Ama una Mujer) nebo filmy (např.: El Cantante) nedosáhly očekávaného úspěchu. V roce 2010 však přišla nabídka na zasednutí v porotě American Idol a kariéra Jennifer Lopez opět začala strmě stoupat vzhůru.

• její příjmy dosáhly za rok 52 miliónů dolarů
• uzavřela lukrativní nabídky s firmami L´Oreal nebo Gillette
• má vlastní kolekci oblečení a parfémů
• za druhou řadu American Idol vyinkasovala 20 miliónů dolarů
• na Twitteru ji sleduje 6,6 miliónů fanoušků
• její stránka na Facebooku má dokonce 12 miliónů příznivců

2. Oprah Winfrey

Tato známá americká moderátorka se dlouhodobě řadí mezi nejbohatší a nejvlivnější osobnosti světa. Díky svému časopisu, smlouvě s rádiem, produkční firmě Harpo a kanálu Oprah Winfrey Network vydělá milióny dolarů ročně.

• dokázala vydělat více než kdokoliv jiný z uveřejněného žebříčku – 165 miliónů dolarů

3. Justin Bieber

Teprve 18tiletá hvězda se objevila v tomto žebříčku již podruhé. A není se čemu divit, Justin Bieber je v současnosti nejpopulárnějším kanadským zpěvákem. Objevil se například v populárním seriálu Kriminálka Las Vegas, dokonce prodává i vlastní lak na nehty.

• za rok se jeho příjmy vyšplhaly na 55 miliónů dolarů
• jeho parfém Girlfriend se prodával po jeho uvedení na trh rychlostí jeden flakon za minutu a stal se tak nejprodávanější vůní celebrit


Překvapením žebříčku je například Ashton Kutcher, jenž se díky obsazení do úspěšného sitcomu Dva a půl chlapa (nahradil Charlieho Sheena) stal nejlépe placeným televizním hercem. Média často probírají nejen jeho profesionální život, ale i ten soukromý (rozešel se se svou manželkou Demi Moore). Herec se objevil v žebříčku na celkovém 51. místě s příjmy 24 miliónů dolarů.

1. Jennifer Lopez (52 miliónů dolarů)
2. Oprah Winfrey (165 miliónů dolarů)
3. Justin Bieber (55 miliónů dolarů)
4. Rihanna (53 miliónů dolarů)
5. Lady Gaga (52 miliónů dolarů)
6. Britney Spears (58 miliónů dolarů)
7. Kim Kardashian (18 miliónů dolarů)
8. Katy Perry (45 miliónů dolarů)
9. Tom Cruise (75 miliónů dolarů)
10. Steven Spielberg (130 miliónů dolarů)
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: celebrity

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |