Nejhorší nemoci, které děsí


Už z jejich názvů jde strach. Jsou léčitelné nebo smrtelné. S některými si neví rady ani ti největší lékařští odborníci. Představujeme nejhorší nemoci světa.

Říční slepota (Onchocerciasis)

Choroba, která je v žebříčku druhou nejčastější příčinou oslepnutí po celém světě. Její vznik má na svědomí hlístice, která žije hlavně v afrických řekách. Červi se společně s vodou dostávají do lidského těla, kde mohou přežívat až čtrnáct let. Za tu dobu v něm vyprodukují miliony dalších jedinců, larvy napadají tělesné tkáně, způsobují rozsáhlá poškození, slepotu a člověk má strašlivé bolesti.

Akantamébová keratitida

Teď by měli zbystřit hlavně Ti z Vás, kteří nosí kontaktní čočky. Akantamébová keratitida je vzácná nemoc, která způsobuje zánět rohovky postihující hlavně nositele kontaktních čoček. Při této nemoci postiženého provází velké bolesti a většinou dojde k nejhoršímu - oslepnutí. Améba, které toto onemocnění způsobuje, se nejčastěji vyskytuje v kohoutkové vodě. Proto kontaktní čočky nemyjte v kohoutkové vodě, ale při jejich čištění používejte speciální roztok.

Nekrotizující fasciitida

Infekce způsobená několika druhy různých bakterií. Vznikne v okamžiku, kdy bakterie proniknou hluboko do podkožních tkání. V příznivých podmínkách se rychle rozmnožují a produkují toxiny, které rozkládají tělesné tkáně. Léčba musí být provedena okamžitě, jinak může dojít k amputaci a v horším případě ke smrti.

Předčasné stárnutí (progerie)

Vzácná genetická porucha, která způsobuje zrychlené stárnutí dětí. Ty v prvních letech života přestávají růst, přijdou o vlasy, obočí a na jejich obličeji se objevují vrásky, což jim dodává stařecký vzhled. Toto onemocnění se nedá léčit, postižené děti se často nedožijí puberty.

Candiru, ryba v penisu

Candiru je ryba o maximální délce pěti centimetrů. Dokáže velice dobře detekovat i sebemenší obsah soli ve vodě. Když se tedy vymočíte do vody, ryba dokáže plout i proti proudu a usadit se ve vaší močové trubici, aniž byste o tom věděli. Problém je ten, že je opatřena zpětnými háčky, které neumožňují její vytažení. Pokud máte nějakou představivost, netřeba to dál rozvádět.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |