Navštívil 201 zemí bez použití letadla


Graham Hughes (33) je prvním člověkem na světě, kterému se podařilo naštívit všechny země, aniž by použil letadlo. Cestoval autobusy, taxíky, vlaky a také pěšky, aby ujel celkem 160 tisíc mil za 1 426 dní s rozpočtem 100 dolarů na týden.

Tato fascinující cesta započala v jeho rodném městě v Liverpoolu na Nový rok v roce 2009. Prohlásil: „Chtěl jsem ukázat, že svět není žádné strašidelné místo, ale ve skutečnosti je plný lidí, kteří vám chtějí pomoct, i když jste cizinec.“

Nejtěžší momenty    

Strávil čtyři dny v děravé lodi na cestě do Cape Verde (Kapverdy), což je ostrovní stát v Africe. Týden si pobyl ve vězení v Kongu pro podezření ze špionáže. Byl zadržen za to, že se snažil „vplížit“ do Ruska. Ale nejhorším momentem pro něj bylo, když mu zemřela sestra na rakovinu. V tu chvíli chtěl svou cestu přerušit, nakonec se však rozhodl pokračovat.

 

Překonal rekord

Bylo potvrzeno, že Hughes, který natočil celou expedici pro dokument a získal peníze pro charitu WaterAid, dosáhl světového rekordu za nejvíce navštívených zemí během jednoho roku za pomocí pozemní dopravy. „Cítím obrovskou vděčnost všem lidem, kteří mi pomáhali na mé cestě, nabídli mi svezení, přespání v jejich domech nebo mi poradili, kam jít.“

Nejhorší země          

Lidé se nejčastěji ptají, jak se mu podařilo projít země jako Severní Korea, Írák či Afghánistán, on však tvrdí, že ty byly jedny z nejsnadnějších. Daleko těžší bylo dostat se do malých ostrovních zemí, jako například Nauru uprostřed Tichého oceánu, Maledivy a Seychely, kde hrozilo přepadení pirátů.

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

Tagy: zajímavosti

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |