Mike Tyson už jen seká latinu. Nejí maso a konvertoval k islámu


Mike Tyson
Mike Tyson

Zdroj: wikipedie.cz

Boxer, který si v životě prošel neuvěřitelným úspěchem, ale padl i na úplné dno. V jeho životě měly své místo drogy, holky, vězení, nezvladatelná agresivita a dokonce i smrt vlastního dítěte. Ze všeho se vyhrabal a dnes je z něj nový člověk. Konvertoval k islámu a je veganem. O svém životním příběhu vypráví v show, se kterou objíždí svět. Nevynechal 1. listopadu ani Prahu.

Mike Tyson strávil dětství v jedné z nejchudších čtvrti Brooklynu. Žili bez otce jen s matkou, která byla alkoholička. Neustále se pral. Musel se bránit dětským posměškům, byl totiž obézní, šišlal a měl nepříjemný pisklavý hlas. Matka mu zemřela v 16 letech a v tu dobu si ho vzal do péče boxerský manažer a trenér Cus D'Amato, který ho trénoval už od jeho 10 let. Mike byl pěkné kvítko, byl členem pouličního gangu, kradl. Už ve třinácti letech měl za sebou osmatřicet zatčení. Jeho trenér to s ním neměl lehké, nicméně dokázal z něj vychovat nebývalého bojovníka, jenž se už ve dvaceti letech stal světovým šampionem.

Boxer byl fenomenální, ale svým životním stylem vzbuzoval spíše negativní reakce. Nezvládal svoji agresivitu, napadal svoje fanoušky, doping mu nebyl cizí, soupeři ukousl kus ucha. Dokonce si šel sednout za znásilnění herečky Desiree Washington. Kariéru ukončil v roce 2005 a pak už to šlo dolů. Z kdysi bohatého sportovce se stával téměř bezdomovec, který nevěděl, jak dál.

Tyson toho má za sebou hodně, po hvězdné kariéře i debaklech dokonce konvertoval k islámu a stal se veganem. Zlomem byla smrt jeho čtyřleté dcerky Exodus, která si nešťastně omotala lano z cvičebního nářadí kolem krku. Tyson má ze tří manželství a dalších vztahů sedm dětí.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |