Jak se (ne)chovat na Facebooku


Facebook máme skoro všichni. Ne všichni se na něm ale už také umíme chovat. Jste i vy na černém seznamu uživatelů, kteří obtěžují všechny své přátele v okolí? Možná ještě není pozdě se polepšit.

Zasílání pozvánek na hry

Je sice fajn, že vám ve vaší virtuální farmě už konečně vyrašily brambory a ve vystřelování barevných kuliček jste porazili dokonce Kaťulinku Mucík Beruškovou, ale někteří lidé občas i pracují, nebo třeba jenom žijí, a opravdu nemají čas, ani zájem se k vám připojit. Vaše herní výsledky je už vůbec nezajímají.

Označování

Sami určitě nesnášíte, když vás některý z vypečených kamarádů označí na fotce z pátečního večera, jehož většinu doby jste strávili na stole v pozici Supermana (to přinejlepším). Co tak proto mít trochu soudnosti a vaše přátele na nelichotivých fotkách neoznačovat, popřípadě je ani vůbec nedávat na veřejnost? Stejně tak všem leze na nervy hromadné tagování na přání k Vánocům či Velikonocům.

Opilé statusy

Jste dospělí, a proto je docela dost možné, že se občas napijete alkoholu. Někdy to s ním možná i trochu přeženete. Věřte tomu nebo ne, každému se to ale sem tam stává. Není proto třeba to prostřednictvím rádoby vtipných statusů se zpřeházenými písmenky a špatnou gramatikou roztrubovat do světa. Zajisté jste ti největší kabrňáci, ale inteligentní většině je to skutečně úplně jedno.

Statusy

Někteří jedinci bohužel umění statusů neovládají ani za střízliva. Tady je proto malá nápověda: Soukromé věci patří do zpráv, že prší a sněží, ví každý při pohledu z okna, stav hokejového zápasu je také všem jasný, a nepište, že se máte blbě, když nejste na otázku Co se děje? schopni odpovědět i něco jiného než Ale nic.

Nesmyslná sdílení

Sdílej pokud máš rád svou matku. Sdílej pokud ti nejsou lhostejní lidé s rakovinou. Sdílej fotku tohoto nemocného dítěte a přispěj na jeho uzdravení a pokud tak neuděláš jsi bezcitná lidská zrůda! Anebo… co to radši vaší matce říct do očí, přihlásit se jako dobrovolník v pomoci nemocným lidem nebo zapnout mozek a uvědomit si, že pouhým sdílením nikomu nepřispějete ani halíř a vlastně jenom sdílíte lživý hoax!?

Přání dobrého rána a noci

Když před pár lety začal Facebook, všichni jsme z něho byli celí paf a dalo se tedy pochopit, že jsme od pondělí do neděle přáli všem dobrá rána a noci. Holdovat tomu ale i v roce 2014, když to v reálu mnohdy nejste schopni říct ani své drahé polovičce? No tak!

Zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |