Čůrejte do sprchy. Zachraňujete tím svět a ušetříte


Čůrejte do sprchy. Zachraňujete tím svět a ušetříte

Zdroj: pixabay.com

Také občas, když musíte na malou a právě se sprchujete, tak to prostě pustíte do sprchy? A stydíte se za to? Tak vůbec nemusíte. Jednak je vlastně takové nucení docela přirozené, když slyšíte téci vodu a dokonce se chováte ekonomicky, ekologicky i hygienicky. Jen to asi nemusíte vytrubovat před svými známými či přítelkyní. Ale nedělejte si iluze, většina z nich to dělá také.

Na jedno spláchnutí se v moderních společnostech spotřebuje až 6 litrů vody, což je opravdu hodně. Průměrně navíc použije dospělý člověk záchod sedmkrát až desetkrát za 24 hodin. Dohromady tedy každý spotřebujeme asi 42 litrů denně, což je víc než 15 tisíc litrů ročně. No a pokud by se jednou denně všichni vymočili do sprchy, ušetřilo by se neuvěřitelných 140 miliard litrů vody ročně, informoval před časem britský portál Independent.

Navíc, tím, že nebudte tolik splachovat i ušetříte za vodu. Především pokud máte početnou rodinu, tak se vám tato praktika rozhodně vyplatí.

Každého určitě napadne, jestli je to hygienické. Nemusíte se bát. Žádné hygienické riziko neexistuje, moč je totiž sterilní. Je to hygienické i pro vás, hned se totiž po vykonané potřebě opláchnete.

Navíc, ruku na srdce, kolikrát se stane, že se prostě netrefíme a pak se to musí uklízet. To v případě, že se vyčůráte do sprchy, nehrozí.

Není to tak divné, jak si myslíte. Studie prokázala, že celých 80 procent lidí někdy čurá ve sprše. Pravděpodobně mezi ně patříte i vy nebo někdo z vašeho blízkého okolí.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |