Změňte povolání! Jaké profese jsou nejvýnosnější?


Pošilháváte po nové práci, která by přinesla více peněz? Chtěli byste dobře placené místo, které by Vám umožnilo plnit si finančně náročné sny?

Ať už hledáte práci pro absolventy nebo jste již ostříleným pracovníkem ve svém oboru, podívejte se na přehled nejvýdělečnějších profesí zveřejněný Národním informačním centrem pro mládež, ať víte, jaké povolání hledat.

Není třeba dlouhého napínání. Dle očekávání jednoznačně vedou zaměstnání v oboru informačních technologií, které jsou však velmi stíháni pozicemi v oboru bankovnictví a financí. Jinými slovy, pokud neumíte příliš dobře s počítačem, ucházejte se o místo v pojišťovně, bance nebo dalších finančních institucích, a to téměř o jakoukoliv pozici.

Podíváme-li se na konkrétní pozice, dle posledního průzkumu mezi nejlépe placené zaměstnání vůbec patří personalista. Ihned po něm následuje manažer, analytik a až na čtvrtém místě programátor. Špatně si ale nevedou ani technologové nebo realitní makléři. Naopak nejméně si vydělávají lidé v oborech ubytování, stravování a pohostinství. V restauracích a hotelech tak čekejte spíše těžkou dřinu za málo peněz, než snadné zbohatnutí.

Nejde jen o profesi!

Výše Vašeho platu ale nezávisí pouze na profesi, kterou chcete vykonávat. Počítejte s tím, že také v různých lokalitách je jedna a tatáž profese jinak hodnocena, a to často i o pěknou řádku tisíc. A je třeba zdůraznit, že se přitom stále zabýváme pouze prací v České republice. Nabídky práce v zahraničí tu zcela opomíjíme.

Nejspíš tedy čekáte, že největší platy budou brát pracovníci z Prahy, a je tomu tak. Pokud se ale podíváte na nejvyšší aktuálně nabízené platy (tedy nikoliv ty, které již někdo pobírá), bude práce v Praze překvapivě až na třetím místě. O několik tisíc korun ji předběhne Kladno a Jihlava, kde je se nejvyšší nabízené průměrné platy pohybují nad částku 40 tisíc korun. Poté na žebříčku následují města, jako je Olomouc, Zlín nebo Pardubice. Například Brno ale hledejte s 24 tisíci až na desátém místě.

Menší vliv má potom na výši platu i pohlaví, věk a vzdělání. Není třeba žádným tajemstvím, že my muži vyděláváme na stejné pozici přeci jen o něco málo více, než něžné pohlaví, nebo že dobře placená práce pro starší či čerstvé absolventy se shání daleko hůře, než pro ostřílené pracovníky ve středním věku.

Rada na závěr...

Shrneme-li všechny poznatky, při hledání nové nejlépe placené práce byste měli být vysokoškolsky vzdělaný muž ve středním věku a ucházet se o místo personalisty v Jihlavě. Pokud se Vám ale to zdá jako science fiction, máte samozřejmě pravdu. Ačkoliv statistiky mluví jasně, nezapomeňte, že zde nejsou zohledněny další bonusy, počet volných dní, ale také náročnost práce na zodpovědnost a čas.

Zamyslete se tak upřímně. Opravdu nejste se svým dosavadním místem spokojeni? Pokud Vaše odpověď zní stále ne, podívejte se na aktuální pracovní nabídky a zkuste svoje štěstí v novém zaměstnání.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: placená inzerce


Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace