Nebaví vás sex? Zapátrejte po příčině


Nebaví vás sex? Zapátrejte po příčině

Zdroj: pixabay.com

Chlap by měl mít pořád chuť na sex, měl by být vždy připravený pořádný samec. Ale co když není? Co když zkrátka na sex chuť nemáte? Náladu na milostné radovánky nemusíte mít každou minutu, i když se na to ve společnosti kouká divně a pokud se nevrháte na každou ženskou, co projde kolem, můžete čelit podezření z náklonosti ke stejnému pohaví. Přitom je to vlastně úplně normální. Příčin, proč se vám zkrátka nechce, může být několik.

Nízké libido je realitou pro miliony mužů, jen se o tom nemluví. Není to nic výjimečnýho, na vině může být stres v práci, zdravotní problémy, věk nebo problémy ve vztahu. Pokud si raději než sex dáte svíčkovou, zkuste zapátrat, co by mohlo být příčinou sníženého zájmu o něžné pohlaví.

Pokud máte náročné období v práci, je možné, že vás brzdí právě tohle. Pak si raději než s partnerkou do postele sednete k monitoru a pustíte si porno. Podobné příznaky se mohou podle sexuologů dostavit tehdy, když delší dobu žijete ve stresu nebo nepříjemných podmínkách. Zklidněte se, omezte práci a jste zpátky ve hře.

Někdy to nemusí být o práci, ale třeba o partnerce. Třeba vás už okoukaná partnerka nebaví, nevzrušuje, nudí. Říkáte si, že je zženštilé svádět poruchy sexuální touhy na vztah a psychiku? Věřte, že není a i u chlapa pohoda doma hraje velkou roli.

Celorepublikový výzkum sexuálního chování, kterého se zúčastnilo 805 mužů a 800 žen ve věku 35 až 65 let, je výmluvný až dost. 88 procent mužů uvádí, že v posteli i ve vztahu je nejdůležitější psychická pohoda, 83 procent se neobejde bez otevřené komunikace, 82 procent mužů považuje za klíčový sexuální soulad s partnerkou.

Někdy si ale za nechuť k sexu můžete i sami. Pokud vážíte 150 kilo, denně si dáte šest piv a vykouříte krabičku cigaret, Casanova z vás asi nebude. Pokud ještě špatně spíte, vaše tělo začne stávkovat. A samozřejmě to bude i v erotické oblasti.

Také se podívejte na to, jaké užíváte léky. Mohou mít na snížení libida vliv. Obzvlášť pokud polykáte antidepresiva nebo antihistaminika. Poraďte se se svým lékařem o jejich užívání.

A nakonec je to i o věku. I muži mají totiž svůj přechod. jen se mu říká andropauza. Během ní klesají hladiny testosteronu, které mohou ovlivnit vše od energie až po sexuální náladu a libido. Ať se ale ve vašem životě děje cokoli, nestyďte se to řešit. Nejste první a ani poslední, navíc existuje celá řada různých terapií, které vám mohou pomoci.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Petra Marečková

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace