Lidé, kteří milují pálivé jídlo, mají více sexu, odhalil výzkum


Jestliže si do jídla pravidelně přidáváte pálivé koření a na vašem stole nesmí chybět pálivé omáčky, je velmi pravděpodobné, že si v ložnici dopřáváte častěji sex, alespoň to tvrdí nový průzkum.

Výrobce pálivých omáček El Yucateco (Mexiko) si nechal provést výzkum, jehož se zúčastnilo na dva tisíce lidí. Ti byli dotazováni, jak moc si okořeňují své jídlo na stupnici od jedné do čtyř.

Z výsledů této studie vyplynulo, že ti, kteří si přiostřují jídlo nejvíce, mají sex v průměru 5,3krát měsíčně. Naproti tomu ti, kteří se pálivým pokrmům spíše vyhýbají, mají průměrně 3,2krát sex za měsíc.

 

Dobrodruzi, kteří si umí užívat život 

Průzkum dále odhalil, že milovníci pálivého jídla nejen mají více sexu, ale jsou také dobrodružnější povahy, milují poslech hlasité hudby a rádi se prohánějí rychle po silnicích. Existuje také u nich o 45 procent vyšší šance, že se přestěhují do jiné země, a šestkrát větší šance, že by se odhodlali k bungee jumpingu. Jsou to zkrátka dobrodruzi, kteří se neradi nechají omezovat v životě.

Mluvčí společnosti El Yucateco se nechal slyšet, že jej tyto výsledky až tak nepřekvapily: „Nebylo pro nás žádným překvapením přečíst si tyto výsledky. Naše interakce s našimi věrnými fanoušky nám již naznačily, že se jedná o dobrodružné povahy, které se nebojí žít svůj život naplno.“

Pálivé koření zlepšuje zdraví

Výzkum rovněž poukazuje na to, že milovníci kořeněného jídla se cítí šťastnější, jsou společenštější a navíc také zdravější.

V roce 2015 studie Harvardské školy veřejného zdraví odhalila, že lidé milující pálivé jídlo, žijí déle. Je to tím, že pálivá strava snižuje riziko úmrtí na některá závažná onemocnění včetně rakoviny.

 

zdroj foto: pixabay.com

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Lucie Osmanská

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace