Co muži vidí na ženských prsou? Proč je rajcují?


Co muži vidí na ženských prsou? Proč je rajcují?

Zdroj: pixabay.com

Prsa muže v našich zeměpisných šířkách prostě fascinují. Tedy ženská prsa, ta mužská asi moc ne. Proč? Vždyť slouží v podstatě jen ke krmení potomků? Zajímavé je, že třeba v afrických kmenech, kde ženy chodí nahoře bez stále, prsa tamní muže nijak netankují. Zároveň člověk je jediným savcem, kterého prsa zajímají i pro něco jiného, než je jídlo.

Otázkou přitažlivosti ženských prsou se dokonce zabývají i vědci. Mají hned několik teorií. Evoluční biologové se například domnívají, že muže přitahují ženy s plnými dekolty, protože jde o znak jejich dobrého zdravotního stavu, tedy plodnosti. Jiná teorie ale zase tvrdí, že lidské samice na sebe poutají pozornost ňadry, protože lidé se jako jedni z mála zvířat sexuálně sbližují tvářemi k sobě. Jiná teorie zase tvrdí, že muži se o prsa a jejich stimulaci tolik zajímají kvůli tomu, aby se z ženského mozku uvolnil hormon oxytocin. K tomu běžně dochází při kojení a pomáhá k vytvoření silného pouta mezi matkou a jejím dítětem. Při sexu a stimulaci ženských prsou tak podobné pouto vzniká prý i mezi milenci.

Z vědeckého hlediska tedy otázka úplně jednoznačně vysvětlena není. Nicméně to nic nemění na faktu, že je muži prostě milují.

1. Pocit bezpečí

Ženská prsa jsou měkká, příjemná na dotek a mají uklidňující účinek, jako když hladíte hebkou srst kočky. Kdysi nám dávaly bezpečí náruče matky. Prsa přinášejí pocit jistoty a pohody – a to máme dodnes zapsáno kdesi v podvědomí.

2. Plodnost

Který muž by se nechtěl množit. A právě prsa znamenají jedno - žena je plodná a to se mužům líbí. Přestože reprodukce už dneska není hlavní motivací sexuálního života, instinkty v nás zůstaly a těžko se jim ubráníme.

3. Ženám se jejich laskání líbí

Ženská prsa jsou velmi citlivá a představují jednu z nejvýznamnějších erotogenních zón. Některé ženy dokonce mohou dosáhnout orgasmu při pouhém dráždění bradavek! Nebo se k němu alespoň významně přiblížit… A co je pro muže lepší než pocit, že se partnerce jeho aktivita líbí?

4. Chlapi je nemají (alespoň většina :)

Pro muže jsou prostě zajímavá, protože nic podobného na těle nemají. Dají se mnout, jsou tak hebká, bradavka po pár rafinovaných dotecích ztvrdne… Zkoumat tenhle orgán je nikdy nepřestane bavit.

5. Muži jsou jako děti

Neustále se říká, že muži nikdy nedospějí a tady je další důkaz. Prsa zbožňují jako děti i jako starci.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: Petra Marečková

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2020 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace