Umíte to s kondomem?


autor: Kamil Štajgl |

Důvodem, proč spousta mužů kondom nerada používá, mohou být i obavy z komplikací při nasazování. Často zakobrtnou i zkušení – stačí troška alkoholu nebo nervozita a manipulace s kondomem se stává obtížnou záležitostí.

Kdy nasadit kondom?

První problém je jasný – kdy nasadit kondom, aby to nebylo ani moc brzy, ani pozdě? Je potřeba si uvědomit, že kondom neslouží pouze k zabránění těhotenství, ale také jako ochrana proti případným pohlavním chorobám. Kondom byste tedy měli nasadit vždy před tím, než vůbec na styk dojde. Spousta mužů je též přesvědčena, že stačí kondom nasadit těsně před tím, než dosáhnou orgasmu, a oplodnění se vyhnou, což nemusí být pravda. Opačným problémem je nasadit kondom příliš brzy. Pamatujte, že kondom se nasazuje vždy na plně ztopořený penis.

Je třeba kondom úplně rozbalit?

Teď není samozřejmě řeč o obalu, nýbrž o samotném kondomu. V každém případě ho nerozbalujte! Nasaďte ho na špičku ztopořeného penisu a postupně rolujte směrem ke kořenu. Pokud prezervativ rozbalíte ještě dříve, bude se velice obtížně nasazovat, navíc hrozí větší riziko porušení, roztrhnutí apod., čímž by kondom ztratil svou původní funkci.

Jak to udělat se špičkou kondomu?

Vraťme se opět na začátek. Když srolovaný kondom nasazujete na žalud penisu, je důležité nechat ve špičce kondomu dostatečný prostor, kam poté přijde váš ejakulát. Když tedy kondom nasazujete, stlačte prsty špičku kondomu, aby zde nezůstal přebytečný vzduch. Pokud byste zde nenechali dostatečné místo, mohl by se kondom pod tlakem ejakulátu poškodit.

Jakou stranou nasadit kondom?

Nasunuli jste kondom na špičku penisu a snažíte se rolovat dolů, ale ono to z nějakého nevysvětlitelného důvodu nejde? Je možné, že se ho snažíte nasadit obráceně. Nenapadne vás v tu chvíli lepší řešení než kondom otočit a rolovat odznova? Pak se ovšem dopouštíte veliké chyby. Pokud se druhá strana kondomu již dotkla vašeho penisu, partnerku již nechráníte od případného přenosu pohlavní nemoci. Pokud vás již před nasazováním kondomu dráždila, mohou se na špičce penisu nacházet i kapičky spermatu, tudíž byste ji nechránil ani před otěhotněním. Jestli si nasadíte kondom obráceně, vezměte si pro jistotu nový.

Zdroj foto: morguefile.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2017 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace