Kolikrát denně prdíme a jakou rychlostí? To všechno o vypouštění větrů nevíte...


Kolikrát denně prdíme a jakou rychlostí? To všechno o vypouštění větrů nevíte...

Zdroj: flickr.com

Děje se to úplně každému a kdo tvrdí, že neprdí, tak lže. K životu upouštění větrů patří a lékaři povtrzují, že jejich zadržování není zdraví moc prospěšné. Jasně, někdy to zrovna nevoní, a když nám to ujede v nevhodný okamžik, trapas je na světě. Na druhou stranu je tato nedílná součást našeho žití i indikátorem vztahu. Prdíte před sebou? Tak to je sakra vážné. Přestože je prdění všem důvěrně známé, stále jsou věci, které o něm určitě nevíte.

Kolikrát denně prdíme?

Je to v průměru čtrnáctkrát. Jen nevíme, jestli se počítají jednotlivě nebo po sériích, protože co si budeme povídat, někdy je to kanonáda.

Co to vlastně prd je?

Je to mix různých plynů. Nejdete v něm kyslík, dusík, vodík, oxid uhličitý a methan. Jen 1% složení pšouku tvoří zapáchající složka. Tu vytváří sirovodík, který „voní“ jako zkažená vejce, ale také dimethylsulfid - ten zase připomíná vařené zelí - a methylmerkaptan připomínající shnilou zeleninu.

Jakou má rychlost?

Asi tři metry za sekundu.

Proč někdy tichý a někdy ne?

Závisí to na poloze svěrače a rychlosti.

Je ve všech společnostech prdění na veřejnosti nevhodné?

Vůbec. Například původní kmen Yanomami z Jižní Ameriky používá prdění místo slova „čau“ čili jako pozdrav. V Číně pak můžete dostat práci jako profesionální čichač prdů. Co přesně čichač dělá? Pomáhá doktorům zjistit více o zdravotním stavu člověka.

Po čem se prdí nejvíce?

Existují potraviny, které výrazně podporují nadýmání. Pochopitelně jsou to luštěniny - fazole, čočka, hrách, cizrna. Zároveň sem patří třeba brokolice a květák, z ovoce broskve, hrozny a meruňky. Pšouky probouzí také vejce a hlavně pivo.

Hoří prd?

Ano, je tam metan a další hořlavé plyny.

Je špatné prdy zadržovat?

No čas od času to fakt neškodí.

Které zvíře nejvíc prdí?

Jsou to přežvýkavci. Každá kráva nebo býk uvolní do vzduchu úctyhodných 45 kilogramů metanu ročně. To je celosvětový průměr. Ovšem dobře živené krávy chované pro mléko se můžou dostat až na 95 kg.

Prdění se dostalo i do soutěže Talentů.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

autor: redakce Menzone.cz

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2024 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE |