John Franklyn Mars – čokoládový miliardář


autor: Lucie Osmanská |

Je 22. nejbohatším Američanem na světě. John Mars se svými dvěma sourozenci vlastní americkou celosvětovou společnost Mars. 15. října oslaví 79. narozeniny. Co za tuto dobu již stihl dokázat?

Místo v žebříčku nejbohatších lidí světa (2015): 22.
Odhadované jmění: 22,7 miliard dolarů

Život ve zlaté kolébce? Omyl!

John Franklyn Mars se narodil roku 1935 v Arlingtonu, státě Virginia, USA. Vystudoval prestižní univerzitu Yale a později se připojil k rodinnému podniku. Co se týče hospodaření s penězi, byl John se svými sourozenci vychováván velice striktně. Otec často šetřil, aby mohl budovat byznys. O životu v přepychu si tak mohli jen nechat zdát. Všichni byli vychováváni tak, že pokud něco chtěli, museli na tom tvrdě pracovat. Žádné drahé oblečení, auta či jiné vymoženosti.

 

 

Z armády k čokoládě

John se díky výchově otce brzy dokázal osamostatnit a žít bez jeho finanční podpory. Po dokončení Yale vstoupil do americké armády, kde sloužil v letech 1956-1958. Poté se připojil ke společnosti svého otce. Dostal za úkol rozjet firmu na výrobu krmiva pro zvířata v Austrálii. Tam jen pomalu dosahoval menších úspěchů a bylo mu uštědřeno mnoho lekcí. Každý z neúspěchů jej však popoháněl kupředu.

Rodinná firma Mars zaznamenala jeden z největších propadů v roce 1988, kdy se společnost Hershey dostala na první příčku v prodeji cukrovinek v Americe. Poprvé v historii se Mars ocitl až na druhém místě. John se svým bratrem se rozhodli vrátit společnost na první místo, což se jim podařilo o tři roky později.

John Mars a jeho dva sourozenci, Forrest Jr a Jacqueline, jsou vlastníky Mars, největšího světového výrobce cukrovinek, výživy pro domácí mazlíčky a dalších poravinářských výrobků. Společnost zdědili roku 1999, kdy zemřel jejich otec. Všichni tři jsou v současné době ředitelé.

O společnosti Mars

Společnost byla založena v roce 1911 Frankem Marsem, jenž první cukrovinky vyrobil ve své kuchyni. Po bankrotu se dočkala velkého úspěchu v roce 1923, v roce, kdy debutovala čokoláda Milky Way. Její čisté tržby přesahují 33 miliardy dolarů.

 

zdroj foto: foter.com

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas novinky, aktuality a rady!

Přidejte vlastní komentář, či reakci

© MENZONE | vyrobil INET-SERVIS.CZ 2011 - 2018 | ZOBRAZIT KLASICKY | MOBILNÍ VERZE  

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu menzone.cz vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace