20 nejslavnějších okamžiků Ligy mistrů UEFA

Fandíte fotbalu? Pokud ano, tak vás určitě někdy přemýšleli nad tím, jaké fotbalové momenty jsou ty nejsilnější. A nejste jediní, které to zajímalo. Společnost Mastercard, která je sponzorem Ligy mistrů UEFA, udělala mezi fanoušky průzkum, jakou událost by označili za nejslavnější okamžik k nezaplacení v uplynulých dvaceti letech této soutěže.

Dvacet nejslavnějších okamžiků Ligy mistrů k nezaplacení
1. Obrat Liverpoolu proti Milánu v istanbulském finále v roce 2005
2. Vítězná branka Manchesteru United v poslední minutě finálového utkání proti Bayernu Mnichov v roce 1999

3. Volej Zinedina Zidana proti Leverkusenu ve finále v roce 2002

4. Vítězství Barcelony nad Manchesterem United ve finále v roce 2011
5. Ronaldinhův gól za Barcelonu proti Chelsea v březnu 2005

6. Branka Fernanda Torrese v poslední minutě utkání Chelsea proti Barceloně v roce 2012

7. Vítězná trefa Didiera Drogby za Chelsea ve finále v roce 2012
8. Jose Mourinho oslavující vítězství Porta nad Manchesterem United v semifinále v roce 2004

9. Gól Andrese Iniesty v dresu Barcelony proti Chelsea v semifinále v roce 2009

10. Vítězství Ajaxu v Lize mistrů UEFA v roce 1995
11. Eric Abidal zdvihající nad hlavu pohár Ligy mistrů UEFA v roce 2011
12. Ronaldův hattrick v dresu Realu Madrid proti Manchesteru United v roce 2003 (23. dubna)
13. Dalekonosná střela Stevena Gerrarda v poslední minutě utkání s Olympiakosem v roce 2004 (8. prosince)
14. Zdrcující vítězství AC Milán nad Barcelonou (4:0) ve finále Ligy mistrů v roce 1994
15. Sólo Thierry Henryho v dresu Arsenalu proti Realu Madrid v roce 2006 (21. února)
16. Čtyři branky Roberta Lewandowského za Borussii Dortmund proti Realu Madrid v roce 2013 (24. dubna)
17. Gól Roye Makaaye v 10. sekundě utkání proti Realu Madrid v roce 2007 (7. března)
18. Výhra Monaka 8:3 nad Deportivem v semifinále v roce 2004